Jak upravit scene účes - návod :P

24. srpna 2010 v 14:34 | MoniQue RaWrR |  Fashion
1
O tomto tématu už bylo mnohé napsáno, ale dneska jsme dostali e-mail od jedné čtenářky, že by si přála vědět, jak správně upravit scene účes. A protože tvoje přání je naším rozkazem, tak tady je pár typů, jak na to a hlavně, jak docílit skvělého účesu s co nejmenšími škodami na vlasech. To je také důležité, protože určitě nechceš mít za chvíli vlasy jak slámu.

Co budeš potřebovat: žehličku na vlasy, lak na vlasy, hřeben, gel/vosk
2
1. Žehlení:

Ze všeho nejdřív musíš dosáhnout perfektně narovnaných vlasů. Doporučujeme žehlit jen za sucha. Pokud budou vlasy ještě mokré, budou se mnohem víc ničit. Dalším naším typem je Iron spray od Welly. Sprej chrání vlasy proti opětovnému zvlnění ve vlhkém prostředí a má antistatické účinky. Obsahuje olejovou složku, která vlasy chrání před horkem při žehlení či fénování. Můžeš ho koupit v obchodě www.pro-vlasy.cz, kde to pořídíš za 277 korun.

Postupuj od spodních pramínků až k vršku hlavy. Žehličkou přejížděj pomalu od kořínků až ke konečkům. Právě žehlený pramínek vlasů si přidržuj hřebínkem. Až budeš mít celou hřívu dokonale narovnanou, v masíruj do konečků malé množství vosku. Tak budou vlasy vypadat zdravěji a když budeš chtít, tak můžeš docílit i lehce rozčepířeného nebo neupraveného vzhledu.

Je samozřejmostí, že každý týden aplikuješ vlasovou masku nebo olej. Pokud se ti nechce příliš investovat do drahých produktů, tak můžeš vyzkoušet kombinaci olivového oleje a vajíčka - ale je to na velmi poškozené a suché vlasy. Pokud se ti vlasy hodně mastí, tak nedoporučujeme.
.
2. Prodlužování:

Pokud máš vlasy kratší a nechce se ti čekat až konečně dorostou, je to pro tebe skvělé východisko. Nebo také se tyto pramínky hodí, pokud nemáš chuť si barvit vlasy na nějakou extrémní barvu, nebo tě třeba mamka nenechá.

Takže když jsi vyžehlila, můžeš připnout prodlužovací pramínky. Také je můžeš před aplikováním trošku přežehlit. A teď pozor!!! Dej si záležet, aby nikde nebylo vidět, že to nejsou tvoje pravé vlasy. Uzlíky ani klipsy nejsou moc HOT záležitost. Na obrázku napravo je vyfocená Dakota s tygřími pramínky. Bohužel je jí vidět lepidlo! (v růžovém kroužku).

Umístění pramínků záleží na tobě. Spíše ve spodní části hlavy budeš připínat pramínky, které budou složit jako základ - prodloužení. Někde více méně uprostřed je upneš, když chceš mít na každé straně jeden barevný pramen. A spíš ve vrchní části zamaskuješ pramínky na oživení ofinky (pokud je toto tvůj případ - připevni je až úplně nakonec).
..
3. Objem:

A teď už přicházíme do nejzábavnější a nejkreativnější části procesu. Připni si ofinku na jednu stranu. A jdeme tupírovat. Nejlepší je začít od zadu. Tam taky chceš mít účes nejobjemnější. Postupně natupíruj všechny prameny vršku hlavy (bez ofinky). Potom celé dílo mohutně přestříkej lakem. Rozhodně s ním nešetři. Teď vyměň hřeben za kartáč a sčeš vlasy zpátky lehce dolů. Záleží jen na tobě, jak moc chceš mít vlasy načechrané. Typ pro tebe: nejlepší je každý den jinak:)

I při tupírování můžeš postupovat různě. Buď od vrchu ke spodním pramínkům, nebo ze spodu k vrchní části hlavy s tím, že vrchní vlasy si sepneš do gumičky.

I do konečků natupírovaných vlásků můžeš přidat trošku vosku. Ale opravdu jen opatrně. Nechceš přece, aby tvoje vlasy vypadaly nezdravě. Pročeš ofinku. Ještě naposledy celý účes trošku přelakuj a můžeš vyrazit do města.
A tady ještě dvě videjka, abyste to viděli názorně předvedené:
 


Anketa

Kterou scene máš nejradši ?!

Audrey Kitching 16.4% (496)
Kiki Kannibal 17.1% (515)
Dakota Rose 16.2% (489)
Brookelle Bones 18% (543)
Hannah Beth 16% (483)
Jesse Cupcake 16.3% (492)

Komentáře

1 lulu | 4. června 2011 v 9:39 | Reagovat

ja milujem sceeene styyyl :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.